"L-control" Lipiński i Marcinkowski Sp. J.

Oferta


Każdy projekt jest kalkulowany indywidualnie w celu osiągnięcia maksymalnego wykorzystania możliwości technicznych urządzeń transportowych i magazynujących przy optymalnych nakładach finansowych. Prace projektowe prowadzimy zgodnie z wytycznymi zawartymi w normach PN-EN 528, PN-EN 954-1, PN-EN 1050, PN-EN 60204-1, PN-EN 60439-1, PN-EN 619 oraz nowo obowiązujących norm w zakresie bezpieczeństwa maszyn EN 62061 i EN ISO 13849-1 (konieczne stosowanie od 30.11.2009), co stanowi podstawę do końcowego wystawienia wymaganego prawem certyfikatu bezpieczeństwa i oznaczenia instalacji znakiem CE. W ramach techniki przenośnikowej do transportu palet oferujemy zarówno standardowe rozwiązania oparte na przenośnikach rolkowych oraz łańcuchowych jak i specjalizowane moduły transferowe, obrotnice, stoły podnoszące, sztaplarki itp.


Przykładowy system transportu palet produkcji TGW Mechanics GmbH Austria


Transport pionowy palet realizowany jest z wykorzystaniem takich urządzeń jak windy ramowe łańcuchowe lub windy pasowe o nośności do 2400 kG.
W skład kompleksowej realizacji projektu logistycznego oferujemy:


Ponadto, specjalizujemy się w nowoczesnych, energooszczędnych aplikacjach automatyki i sterowania. Możemy poszczycić się wieloletnią współpracą z działami technicznymi największych producentów elektrycznych zespołów napędowych takich jak Siemens Polska, Lenze Polska i Austria (partner TGW Mechanics), SEW Polska, skupiających doświadczonych inżynierów aplikacyjnych podnoszących profesjonalizm naszych przedsięwzięć.
Utrzymujemy ścisłe kontakty ze specjalistami produktów działu Industry Automation and Drive Technologies firmy Siemens. Dwie koncepcje rozwijane w tej firmie, Totally Integrated Automation i Totally Integrated Power, są dla nas podstawą nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań. W dziedzinie informatycznych sieci przemysłowych współpracujemy z organizacją Profibus PNO Polska. Dzięki opisanym powyżej kontaktom byliśmy jednymi z pierwszych w Polsce, którzy zaprojektowali i zrealizowali instalację systemu transportowego w technologii PROFIsafe (specyfikacja dla komunikacji w aplikacjach związanych z bezpieczeństwem i zabezpieczeniami).